Alma Centrum - Nadbałtyckie Cetrum Rehabilitacji

Dane adresowe

ul. Falowa 4
80-680 Gdańsk
tel. / fax: 058 308 07 94

Rezerwacja pobytu:
recepcja@alma-centrum.pl

Dojazd na Wyspę Sobieszewską

Dojazd samochodem na Wyspę Sobieszewską możliwy jest przez most na Martwej Wiśle, który zapewnia komunikację od strony Gdańska oraz drogi S7. Jadąc samochodem z Warszawy (a także Olsztyna, Białegostoku, Lublina) drogą S7 oraz z Torunia (a także Łodzi, Poznania, Szczecina) drogami A1, S6, S7 należy zjechać z drogi S7 na węźle Gdańsk Wschód / Gdańsk Sobieszewo i w miejscowości Przejazdowo na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcić w prawo zgodnie drogowskazem Sobieszewo w drogę nr 501. Po wjechaniu na Wyspę przez most zwodzony należy skręcić w prawo. W odległości 1000 m, po lewej stronie widać przy ulicy drogowskaz wskazujący drogę do Centrum Alma. Jadąc samochodem z centrum Gdańska należy kierować się na Warszawę drogą nr 501 i w miejscowości Przejazdowo na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcić w lewo zgodnie z drogowskazem Sobieszewo. Po wjechaniu przez most na Wyspę należy skręcić w prawo. W odległości 1000 m, po lewej stronie widać przy ulicy drogowskaz wskazujący drogę do Centrum Alma.

Na Wyspę Sobieszewską możliwy jest również dojazd:
– od strony północno-wschodniej mostem na śluzie w Przegalinie
– od strony wschodniej – strony Mierzei Wiślanej sezonową przeprawą promową Mikoszewo – Świbno na Wiśle Przekop (maj – październik).

Dojazd pociągiem

Jadąc pociągiem na Wyspę Sobieszewską należy wysiąść na stacji PKP Gdańsk Główny.
Dojazd na Wyspę Sobieszewską zapewniają autobusy komunikacji miejskiej ZTM Gdańsk. W kierunku ulicy Falowej jadą autobusy linii nr 112 i 212 (linia przyspieszona). Autobusy nr 112, 186 i 212 odjeżdżają z centrum Gdańska sprzed Dworca Głównego PKP (ul. Podwale Grodzkie)
Aktualny rozkład jazdy autobusów znajduje się na stronie

Dojazd komunikacją miejską na Wyspę Sobieszewską

Dojazd na Wyspę Sobieszewską zapewniają autobusy komunikacji miejskiej ZTM Gdańsk. W kierunku ulicy Falowej jadą autobusy linii nr 112 i 212 (linia przyspieszona). W kierunku Wyspy Sobieszewskiej (Sobieszewa, Świbna, Przegaliny i Górek Wschodnich) odjeżdżają autobusy nr 112, 186 i 212 z centrum Gdańska sprzed Dworca Głównego PKP (ul. Podwale Grodzkie) oraz sprzed budynku LOT-u (ul. Wały Jagiellońskie). Z tych samych przystanków można też dojechać autobusem nocnym linii nr N9.

Czas dojazdu na Wyspę Sobieszewską autobusami 112 wynosi ok. 35 min., a autobusem linii przyspieszonej 212 ok. 20 min.

Autobus nr 112 kursuje na trasie: Gdańsk (ul. Wały Piastowskie) – centrum Gdańska (Dworzec Gł. PKP) – Sobieszewo – Świbno – Przegalina.

Autobus nr 186 kursuje na trasie: Gdańsk (ul. Wały Piastowskie) – centrum Gdańska (Dworzec Gł. PKP) – Sobieszewo – Górki Wschodnie.

Autobus nr 212 kursuje na trasie: Gdańsk (ul. Wały Piastowskie) – centrum Gdańska (Dworzec Gł. PKP) – Sobieszewo – Świbno – Przegalina.

Autobus nocny nr N9 kursuje na trasie: centrum

Aktualny rozkład jazdy autobusów >